O odzieży medycznej i kosmetycznej

óre narażony jest współczesny człowiek. Dlatego też osoby w pewnym wieku powinny się regularnie poddawać badaniom związanym właśnie z prawidłową pracą serca. Zaopatrzenie medyczne w kardiologii to przede wszystkim aparaty do przep

O odzieży medycznej i kosmetycznej

Zaopatrzenie medyczne oddziałów kardiologicznych

Troska o serce jest coraz bardziej konieczna, nie tylko z uwagi na coraz szybsze tempo życia, ale także na wiele stresów, na które narażony jest współczesny człowiek. Dlatego też osoby w pewnym wieku powinny się regularnie poddawać badaniom związanym właśnie z prawidłową pracą serca. Zaopatrzenie medyczne w kardiologii to przede wszystkim aparaty do przeprowadzania badań ekg. Jak możemy zauważyć, nawet w miejscach publicznych takich, jak stacje metra ostatnio pojawia się zaopatrzenie medyczne w postaci defibrylatorów. Aby wykorzystać je w prawidłowy sposób należy posiadać odpowiednie przeszkolenie, dlatego też ważne są kursy pierwszej pomocy, które mogą komuś bardzo pomóc czy nawet uratować życie.


Na wyposażenie takiej apteczki składają się

Apteczka samochodowa

W Unii Europejskiej powszechnie stosuje się apteczki samochodowe spełniające standard ustanowiony przez niemiecką normę DIN 13164. Na wyposażenie takiej apteczki składają się:

1 szt. opatrunek indywidualny G
1 opak. plastry 10x6 cm (8 szt.)
1 szt. plaster 500x2,5 cm
2 szt. opaska elastyczna 6 cm
3 szt. opaska elastyczna 8 cm
2 szt. chusta opatrunkowa 40x60 cm
1 szt. chusta opatrunkowa 60x80 cm
3 szt. kompres 10x10 cm
3 szt. opatrunek indywidualny M
2 szt. chusta trójkątna
1 szt. nożyczki 14,5 cm
4 szt. rękawice lateksowe
1 szt. koc ratunkowy 160x210 cm
1 szt. instrukcja udzielania pierwszej pomocy
1 szt. maseczka do sztucznego oddychania
2 szt. chusteczka dezynfekująca

Oznakowanie

Do oznakowania apteczek stosuje się symbole:

Białego Krzyża na zielonym polu
Czerwonej Gwiazdy


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Apteczka


Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej

Jakość wyrobów medycznych
W sektorze medycznym jakość wyrobów jest określona przez normę europejską ISO 13485:2003, która została przyjęta przez Europejską Komisję Normalizacyjną (CEN) 16 czerwca 2003 roku. Zgodnie z przepisami kraje członkowskie CEN są zobowiązane do nadania normie statusu normy krajowej co w przypadku Polski miało miejsce 4 listopada 2005 roku. Polska norma została oznaczona symbolem PN-EN ISO 13485 ?Wyroby medyczne. Systemy zarządzania jakością. Wymagania do celów przepisów prawnych.? Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej ISO 13485:2003 jest decydującym czynnikiem, pozwalającym na sprzedaż wyrobów na rynku międzynarodowym. Niezależnie od wymagań zawartych w dyrektywach UE regulujących obrót wyrobami medycznymi na terenie UE w Polsce obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące działania systemów jakości np. w pracowni RTG2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny



© 2019 http://refluks.net.pl/