Czy opłaca się kupować w ciucholandzie?

h miejscach. Co więcej, w wielu przypadkach zakup używanych ubrań ma dodatkową zaletę ? dzięki tym ubraniom stajemy się naprawdę stylowi. Noszone przez nas ubrania będą przecież unikalne i niepowtarzalne, bo nie są produkowane

Czy opłaca się kupować w ciucholandzie?

Używane ubrania a własny styl

Używane ubrania od zawsze były bardzo popularne w Polsce. Tworzenie nowych sklepów z używaną odzieżą sprawiło, że spora część osób ubiera się w takich miejscach. Co więcej, w wielu przypadkach zakup używanych ubrań ma dodatkową zaletę ? dzięki tym ubraniom stajemy się naprawdę stylowi.

Noszone przez nas ubrania będą przecież unikalne i niepowtarzalne, bo nie są produkowane w masowych ilościach tak, jak ubrania dostępne w sklepach z odzieżą, która nie była wcześniej używana. Dzięki temu możemy stworzyć swój własny, oryginalny styl, co dla niektórych osób jest to bardzo istotne. Trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat ilość osób, które w ten sposób zaczęły kreować swój wizerunek naprawdę znacznie wzrosła.


Czy kupując używane ubrania można być modnym?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy korzystając tylko i wyłącznie z używanych ubrań jesteśmy w stanie nadążyć za trendami. Odpowiedź na to pytanie jest prosta ? oczywiście, że tak! Zależnie od tego, jaki styl ubierania preferujemy i jakie ubrania lubimy nosić, a także od tego, do jakich sklepów z odzieżą używaną mamy dostęp, nasze starania w tym kierunku mogą oczywiście odnieść różne skutki.

Jednakże na ogół, przy obecnym dostępie do naprawdę różnorodnej odzieży importowanej zza granicy możemy ubrać się za niewielkie pieniądze bardzo modnie. Nic więc dziwnego, że w używane ubrania inwestują nie tylko ludzie, którzy nie przykładają dużej wagi do obecnie panujących trendów, ale także i osoby, którym bardzo zależy na własnym wyglądzie.


Wikipedia o przeszłości ciucholandów

Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60. XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np. w Niemczech ? "Garage"). Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych.

W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u. Wtedy to działały tzw. komisy odzieżowe. Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu. Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand



© 2019 http://refluks.net.pl/